Aktivita družstev dětí v roce 2015

V lednu 2015 se Simča Haasová, Zuzka Dolejšová, Marky Ježová, Zdenda Štengl a Vojta Ježo účastnili soutěže Požární ochrana očima dětí. Za literární zpracování se v okresním kole umístili na stupních vítězů Zdenda Štengl, Zuzka Dolejšová a Simča Haasová ve výtvarné části . Okrskové soutěže ve Staněticích se účastnily v kategorii děti s vodou 2 týmy našich dětí. Starší družstvo vybojovalo 1. místo, mladší tým se umístil na 3. místě, čímž děti ukázaly, že i v tak malém počtu – 5ti členů mohou cvičit s vodou a že se toho nebojí. Dále měly možnost zúčastnit se soutěže jednotlivců, což znamenalo, že se musely naučit hasičské značky, absolvovat střelbu ze vzduchovky a 60m překážek. Nejlépe se tohoto úkolu zhostil Péťa Voráček a jednotlivce ovládl.
V této soutěži jsme měli také nejmladšího účastníka, tím byl Alešek Voráček.
Zdena Štengl je součástí stanětických dětí, které reprezentují náš okrsek na různých soutěží. Některých soutěží se zúčastnili i Peťa Voráček se Simčou Haasovou. Dále se děti celoročně účastní akcích pořádaných našim sborem – masopust, dětský den, rozsvícení stromečku a mnoho dalších.