Chodov ,,O Pohár starosty obce”- 3.10.2015

 

13.ročník hasičské soutěže ,,O Pohár starosty obce Chodov

Již třináctý ročník soutěže o pohár starosty obce Chodov se konal první říjnovou sobotu na fotbalovém hřišti v Chodově.Soutěžící prokazovali své dovednosti v diisciplíně požární útok-dospělí s jednotnou požární stříkačkou na nástřikové terče.

Na soutěž dorazilo šest týmů mužů (Chodov,Pocinovice A+B,Trhanov,Oprechtice,Tlumačov) a jedno družstvo žen (Chodov).Jedním z týmů byl i tým z okrsku Zahořany,kdy mladí členové SDH Oprechtice a Stanětice se spojili pod hlavičkou SDH Oprechtice,aby společnými silami mohli svůj okrsek reprezentovat v rámci celého okresu na obdobných soutěžích.

Navazují tím na kroužek mladých hasičů ve Staněticích,který již dříve tyto dva sbory založili a stále jej podporují.Tento kroužek šíří dobré jméno okrsku Zahořany i v Klatovské lize.

Pro tento nový tým,který se složil teprve nedávno,byla soutěž v Chodově již třetí soutěží,kterou absolvoval.Místní specialitou je,že u druhých pokusů útoků si každý závodník vylosuje jinou pozici,než kterou zastává.Každý tým se snažil předvést co nejlepší výkon,což dosvědčují i sekundové rozestupy mezi prvními třemi místy.První místa v kategorii mužů a žen obsadili domácí družstva z Chodova.Druhé místo obsadil Tlumačov a třetí Oprechtice.

Soutěž byla zpestřena disciplínou ,,lovení kapra,, z kádě,kdy byla do kádě vhozena láhev dobrého moku,jež byla vylovena členem týmu z Oprechtic-Josefem Hoffmannem.

P.S. Do týmu dospělých (Václav Pejsar-730 731 634), či dětí (Josef Hoffmann-724 284 478) bude vítán každý člen se zájmem.