Druhý ročník soutěže ,, O pohár starosty obce ” je úspěšně za námi

O sobotní noci 21.7.2018 náš sbor uspořádal druhý ročník soutěže ,, O pohár starosty obce ”. Zároveň byl zařazen, jako 4. kolo Chodské noční hasičské ligy, která se u nás v okrsku uskutečnila poprvé. Povedlo se nám přilákat 21 týmů. Nakonec jeden z týmů nedorazil. Ač nám nepřálo počasí po celou dobu soutěže, vše se zvládlo na jedničku. Celou soutěž odmoderoval skvěle Jan Mařík, který je komentátorem celé ligy. Soutěže se zúčastnil starosta obce Miroslav Jandečka, starosta okrsku Václav Dolejš, velitel okrsku Josef Odvody, senátor ČR Jan Látka, starosta SDH Tlumačov Václav Sladký a jako generální sponzor CHNHL, majitel fy. DOTIKO Jaroslav Ticháček.

Před soutěží bavila diváky a soutěžící, rocková kapela Špinavej ubrus. Po nástupu družstev, kdy zazněla česká státní hymna započal boj o cenné body do hasičské ligy.

Náš sbor měl na startu, tentokrát 3 týmy ( muži, ženy a mix ). Jelikož u nás působí více členů, chtěli jsme je všechny zapojit. V mužské kategorii opět opanovaly soutěž Štítary, před Horním Metelskem a třetími domácími Oprechticemi.

V kategorii žen obhájily loňské prvenství v Zahořanech holky z Březí, druhé skončily naše holky z Oprechtic a třetí příčku obsadily děvčata z Horšovského Týna.

Kategorii PS 12 vyhrála Kdyně, druhé byly Vidice a třetí příčka patřila Štítarům.

Nové Oprechtické putovní poháry po sečtení časů v obou pokusech získali muži ze Štítar a ženy z Březí.

Níže připojujeme reportáž TV Filmpro ze Zahořan. Závěrem, bychom chtěli poděkovat obci Zahořany, Sokolu Zahořany, OSH Domažlice a Plzeňskému kraji, JSDH Kout na Šumavě, Wénovi Sáblíkovi za míchání hudby během soutěže.

Všem podporovatelům, kteří dorazili na fotbalové hřiště a hnali naše týmy dopředu, děkujeme. Obrovská poklona členům sboru a lidem, kteří se starali o organizaci soutěže po celý víkend v nelehkých podmínkách .

Doufáme, že v příštím roce připravíme znovu zajímavou soutěž pro diváky a soutěžící. Všichni jste zváni 1.9.2018 na finále CHNHL od 21 hodin, kde naši muži i ženy budou bojovat o celkové třetí místo v Chodské noční hasičské lize.

Reportáž z noční soutěže v Zahořanech :

Fotogalerie z příprav a soutěže :