Rozmery a formy clenu, Typy plechů

Rozhodnutí o počtu zaformovaných dílů je velmi důležité a musí být učiněno ještě před zahájením konstrukce vstřikovací formy. Na obr. Zvýšené tlaky taveniny polymeru v důsledku proudění taveniny vtokovým systémem. Limitovaná vzdálenost dutin v případě vícenásobných vstřikovacích forem. Současně by tím ale neměly být negativně ovlivněny ostatní funkce vstřikovací formy odformování — pohyby vyhazovačů, chlazení atd. Vhodné jsou k zapékání masa a dalších pokrmů.

Rozmery a formy clenu

Typy plechů Plechy se nejčastěji vyrábí ve 2 základních provedeních: Nízký plech Plech s nízkými okraji, vhodný na pečení sušenek, masa, hranolků nebo cukroví aj. Hluboký plech Plech s vyššími okraji, vhodný na pečení buchet, pokrmů, které je třeba podlévat, zapékaných pokrmů aj.

Rozmery a formy clenu

Vhodné jsou k zapékání masa a dalších pokrmů. Typy forem na pečení Na trhu najdete obrovský výběr pečících forem.

Rozmery a formy clenu

Zde jsou nejběžnější z nich: Forma na bábovku Pečící forma na klasickou bábovku se středovým otvorem, na trhu výběr z bohatých dekorů. Forma na pečení dortů Dortová forma nejčastěji kruhového tvaru, dělitelná na 2 části boky a dnomechanismus pro snadné a bezpečné vyklápění.

Rozmery a formy clenu

Rozmery a formy clenu na koláč Speciální forma s nízkými, vroubkovanými okraji na pečení koláčů. Forma na muffiny Forma na výrobu muffinů, k dostání v podobě jednoho kusu s několika výlisky pro nalití těsta nebo v podobě několika samostatných formiček.

Stanovení formy humusu v půdě

Forma na donuty Speciální forma na pečení donutů, ve formě jednoho kusu s vylisovanými formičkami na pečení donutů. Forma na chleba Speciální forma hranatého tvaru určená na pečení chleba.

Rozmery a formy clenu

Forma na pečení cukroví Formy s četnými výlisky pro naplnění těstem. K dostání v četných tvarech vánočního cukroví např.

Rozmery a formy clenu

K pečení jsou ideální horkovzdušné trouby, kterými disponují sporákyminitrouby a vestavné trouby. Hodit se může také praktické příslušenství pro vestavné trouby v podobě roštů, plechů a dalších pomůcek.