Ohlédnutí za Haima cupem 2019

Oprechtice, Plzeň – Dobrovolní hasiči z Oprechtic na Domažlicku a nezisková organizace Chodská naděje pomůžou nemocným dětem z hemato-onkologického oddělení ve Fakultní nemocnici v Plzni částkou 120 tisíc korun.  

Peníze byly získány díky akci nazvané Haima Cup. „Finální vybraná částka je složená z několika částí – kromě startovného na denní a noční soutěž to bylo i dobrovolné vstupné, částka z prodeje občerstvení, pomoc od slečen ze skupiny Fireflies z Poběžovic, které večer otevřely ohnivým představením, příspěvek od Masáže Heduš, ale část podpory přišla i od moravských Oprechtic u Paskova,“ vysvětlil místopředseda Chodské naděje David Vencel s tím, že předání vybraných peněz se uskuteční koncem července.

Podpora poputuje ke čtyřem konkrétním dětem, které sama Haima vytipovala a jejichž těžké životní příběhy poznala i organizace Chodská naděje. Patří do ní i členové oprechtického hasičského týmu. Díky nim a Naději se podařilo lidem ukázat, že hasičský sport dovede kromě jiného také sjednocovat společnost a pomáhat. Touto akcí dokázali organizátoři dokonce propojit společnost napříč republikou z Domažlic na Moravu, kde vznikla myšlenka na uspořádání Haima Cupu v Zahořanech.

„Byli jsme nováčkové. Každá pomoc, každý člověk nám udával směr, kterým jsme se ubírali. Záleželo na každém detailu a každém páru rukou, které pomohly. Velký dík si zaslouží nejen hasičské týmy, které přijely soutěžit, ale i ženy z SDH Zahořany či skautky z Prapořišť. Obě skupiny tvrdě pracovaly a pomáhaly jak s programem pro děti, o které se staraly, tak s občerstvením a dalšími nezbytnými maličkostmi,“ pokračovala předsedkyně Chodské naděje Lenka Surmajová.

Prozradila, že nehodlají usnout na vavřínech. „Haima Cup nebyl jednorázovou akcí. Už teď máme nové nápady a přemýšlíme nad dalším ročníkem,“ řekla a dodala, že se kromě Haimy pouští i do dalších akcí, nejen charitativního rázu.

Pokud vše půjde podle plánů, tak se na nevšední kulturní zážitek můžeme těšit už letos.

Citujeme článek, který byl uveden v Domažlickém deníku

Sestřih z hasičských soutěží Haima cupu 2019, který nám gopro kamerou natočili kluci z moravských Oprechtic :