Ohlédnutí za letošním prvním startem v hasičské lize

DSCN0097

Letos, jsme se dočkali jako první sbor z našeho okrsku, startu v hasičské lize ,, O Pohár Hořiny ”.

Po pravidelných zimních trénincích, kdy jsme zejména pilovali rychlost zapojení spojek při náběhu k základně, jsme koncem března vyrazili na tréninky ven. S letošním zázemím, které nám dopřála rodina Pitterů, jsme měli vždy stoprocentně připravenou dráhu. Za což jim patří od nás všech poděkování.

Tréninky probíhaly několikrát týdně a za jakéhokoliv počasí, kdy ještě dokonce padal sníh. Kluci a holky i přesto stále zlepšovali své výkony.

7.5.2016 jsme konečně vyjeli na první kolo ligy do Hradce u Stoda, ještě s naší patnáctkou stříkačkou. Dosažený čas 21,69 s po loňských výsledcích okolo 24 – 25 s, byl skvělý. Od této soutěže už jsme běhali s osmnáctkou mašinou, kterou nám půjčoval náš partnerský hasičský tým z Nové Vsi. I když mašina je silnější v lize stále nejslabší stroj.

13921064_1808201972746147_8491318480575341010_n

Výsledky dalších kol, byly buď vyrovnané s první soutěží a nebo se zhoršovaly. Důvod byl, asi ve stálém doplňování týmu a měnění pozic.

Změna přišla od soutěže ve Všekarech, kdy už tým byl ve stejném složení. Tam jsme zlepšili svůj osobní rekord na čas 20,19 s.

Na soutěž ve Strýčkovicích, se nám povedlo přemluvit Katku Haasovou na narážku. Zhostila se své role na jedničku a dopomohla nám k dalšímu vylepšení na čas 18,79 s. Od této chvíle, se Katka stala stálým členem mužského týmu na postu narážky.

Zatím nejlepší výkon týmu , byl v Kostelci u Stříbra. Tam se náš osobák posunul ještě níže na 18,54 s. V posledním námi odjetém kole v Oplotě, jsme chtěli náš čas, ještě stlačit pod 18 s, zvláště když nám zapůjčili stroj kluci z SDH Oplot. Bohužel už se to nepovedlo. Na druhou stranu, máme jasný cíl do příští sezony.

Překvapilo nás zejména přivítání a podporování našeho týmu, jakožto nováčka od ostatních týmů. Na takovou podporu, nejsme zvyklí ani na naší okrskové soutěži. První rok Hořiny nám dal zkušenosti k nezaplacení, jak už cílevědomost některých členů, tak celkovou přípravu na samotnou soutěž. Získali jsme také hodně nových kamarádů z ostatních týmů.

13988832_1373800779301590_1379654558_n

Někteří členové náš tým opustili. Hlavní kostra týmu, ale zůstala a i dále předvádí dobré výkony. Což bylo vidět na dalších soutěžích mimo Hořinu.

Pro příští sezonu, máme kompletní tým, který doplní nováčci a stále se můžeme opírat o podporu našich kamarádů z Nové Vsi. V příští sezoně, také náš tým, bude pomáhat SDH Nová Ves v doplnění. Spolupráce s tímto týmem, je absolutně bezproblémová.Děkujeme kluci !!!

Václav Pejsar : ,, Všem soutěžícím a lidem, kteří v letošním roce, hnali tým k lepším a lepším výsledkům, i přes dohady během sezony, chci ze srdce poděkovat. Za pouhý rok, jsme dokázali dovybavit tým a dosáhnout časů o kterých se nám dříve jen snilo. A to nemluvím o reprezentaci naši obce po celém Plzeňském kraji ”

Oprechtice-muži 1 – kopie

Speciální poděkování patří :

Sponzorům a obecnímu úřadu Zahořany

SDH Nová Ves, SDH Strýčkovice, SDH Oplot, SDH Štítary, Petr Lešek, Ondřej Bouda, p. Kramer, Josef Nejdl, Michal Hudec

Na koho, jsme zapomněli se velice omlouváme !!