Ohlédnutí za návštěvou moravských Oprechtic

Poohlížíme se za návštěvou Oprechtic na Moravě, která proběhla 15.-16.6. 2019. Víkend před námi pořádanou velkou akcí Haima cup 2019. Tentokrát do Oprechtic vycestovaly i holky s tím, že jejich tým doplní holky z týmů na Moravě. Děkujeme tímto Zuzce Kunátové za její záskok na mašině a holkám ze sousedních týmů za záskok na béčkách a proudu.

Týmy odcestovali už v pátek odpoledne, aby jsme si užili v Oprechticích celý víkend a poprvé nastoupili i v Moravskoslezské lize. Ta měla první kolo na pořadu dopoledne a v noci nás čekal tradiční Climart cup. Opět soutěže měly na startovce kolem 60 týmů.

Muži skončili při první účasti v MSL na 22. místě ze 32 týmů v čase 16,567 s. Ženy na 11.-15. místě po nedokončeném pokusu. Výsledky – ZDE

V nočním Climart cupu se nám prostě nedaří. Muži po zaváhání na narážce skončili na 26. místě v čase 18,900 s. Ženy ani na podruhé nedokončily a skončily na 10.-12. místě s neplatným pokusem. Výsledky Climart cupu – ZDE

Z výsledků jsme si nic nedělali a užívali opět krásného přivítání a pohoštění od našich kamarádů. V letošním roce se nám už povedlo časově využít pozvání od místních na obhlídku okolí . Byl nám přistavěn teréní vůz a výlet mohl začít. Děkujeme mockrát místnímu znalci okolí za skvělý výlet a výklad o historii.

Poslední den v neděli, jsme ještě navštívili dětkou denní soutěž, kde startovalo neuvěřitelných 60 týmů. Aby jste nám věřili, přikládáme výsledkovou listinu Moravsko-slezské ligy mladých hasičů – ZDE

Děkujeme oprechtickým hasičům za všechno a příští rok se budeme opět těšit. Že naše setkání v letošním roce, ještě není u konce nám hoši slíbili již při účasti na Haima cupu, kde nám Jan Krejčí a Martin Nováček zajistili přímý přenos soutěží, překvapili nás předáním šeku od jejich sboru z výdělku jejich hasičského víkendu v hodnotě 10 tisíc korun a přislíbili účast na závodech v našem kraji společně s námi. Poté dojde na návštěvu v naší vesničce a společné posezení. Je nemožné oplatit klukům vše co pro nás udělali a dělají. Budeme se snažit vám vše u nás vynahradit. Díky !!!

Fotogalerii najdete – ZDE


Video z útoku mužů v první účasti v Moravskoslezské hasičské lize :

Video útoku mužů z nočního Climart cupu 2019 :