Ohlédnutí za úspěšnou noční soutěží ve Stýskalech

V pátek 6.7.2018 náš sbor reprezentoval v okrese Plzeň – sever tým, který byl složen z žen i mužů. Pocity z této soutěže nám svěřil vedoucí tohohle týmu Martin Gombár.

Jen pro připomenutí. Tým Oprechtice – mix, dosáhl v kategorii mužů v konkurenci 18 týmů na druhou příčku. Zatím nejlepší výsledek Oprechtic SPORT v téhle sezóně.


Stýskaly 6.7.2018

 

Krásné druhé místo, kde a jak se vzalo?  V červnu na jedné soutěži, přišla od Dana Haase otázka, zda by jsme se nechtěli zúčastnit noční soutěže ve Stýskalech. Po dlouhém uvažování a skládání sestavy pro tuto soutěž, vznikl projekt  Oprechtice mix. Nebylo možné složit sportovní tým kompletně z mužů. Proto, jsem oslovil sportovní družstvo žen, kde mi pomocnou ruku podaly Lenka Fajtová, Michaela  Kantnerová, Kristýna Nekudová a zraněná Simona Vlasáková. Po konzultaci s velitelem Václavem Pejsarem, jsem dostal svolení k uskutečnění této akce. Jak čas plynul a soutěž se pomaličku blížila, zbývalo doplnit, ještě jedno volné místo v sestavě. Proto jsem se rozhodl oslovit Dana Kněze a kamaráda Vencu Sáblíka , kteří by se vystřídali na pravém proudu.

Ze začátku vypadala účast této soutěže na pár družstev z okolí. Celkem bylo přihlášeno 7 týmů.

V pátek v 18:00 hodin s vidinou dobrého výsledku, jsme vyrazili na místo soutěže. Po příjezdu na soutěž jsme nevěřili vlastním očím. Na tabuli bylo přihlášeno 24 družstev z toho 18 družstev mužů, jak z okolních vesnic tak i týmy ze Západočeské hasičské ligy. Proto bylo přáním umístit se v první desítce.

Ve 22 hodin byla odstartována soutěž. Z důvodu velkého zájmu týmů, byl stanoven pouze jeden pokus útoků, ale v naší sestavě figurovali tři proudaři.

Sestava na pokus byla následující :

koš – Dan Haas, narážka – Kristýna Vrchotová Nekudová, stroj – Josef Fajt, béčka –  Míša Kantnerová, rozdělovač – Martin Gombár, levý proud – Jiří Ticháček a pravý proud – Dan Kněz, kterému uvolnil místo Venca Sáblík.

Po odběhnutí šesti družstev přišla řada na naše družstvo. Čas 19:82 s  hovořil za vše. Bez jediného společného tréninku, byl přijatelný a tím jsme se posunuli na první místo. Vidina nejhůře desátého místa byla na dosah. Jak čas plynul, zbývalo posledních pět týmů z toho čtyři ze západočeské ligy. Všichni, jsme nervózně pozorovali, jak to pro nás dopadne, první, druhá, třetí chyba a my, jsme měli na dosah nejlepší umístění sezóny Oprechtic SPORT. Což se taky stalo. V posledním útoku soutěže nás přeskočila Nevřeň časem 19,07 s a pro nás tak zbylo krásné druhé místo.

Výsledek, který z nás nikdo nečekal ani nedoufal. Pro celý tým nádherný a nepopsatelný pocit radosti.

A co bylo dál? Přišla zpráva od Míši „ Děkuji, že jsem mohla běžet za vás muže“. Neběželi jsme za muže, neběželi jsme ani za ženy. Běželi jsme jako tým, který se vydal do neznáma a dokázal, to co dokázal. Je vidět, že pro některé z nás motto týmu ,, VĚŘ,BĚŽ A DOKÁŽEŠ ‘‘ něco znamená. Na závěr, bych chtěl velice poděkovat Jardovi Haasovi za odvoz, Danovi Knězovi a SDH Nová Ves za pomoc. Dále našemu kamarádovi Vencovi Sáblíkovi,  za vše co pro nás dělá jeho vzácné rady se mnohdy velice hodí a jsou nad zlato. A především Simoně Vlasákové za podporu družstvu.

A nakonec celému týmu, který překvapil, dokázal a přesvědčil o tom, pokud táhneme za jeden provaz, tak dokážeme nemožné. Ne vždy je důležitý čas, ale je potřeba i trochu štěstíčka.

Tímto děkuji a smekám před vámi a děkuji, že mohu být v takovém týmu mezi super lidičkami. Slibuji, že to nebylo naposled.

Autor : Martin Gombár

 

Video z útoku týmu :

 

Videoklip ze Stýskal od Simony Vlasákové :