MH Stanětice : Okresní kolo hry Plamen

Každý ročník dětské hasičské hry Plamen je zakončován okresním kolem. Letos soutěž zavítala na horšovskotýnský stadion. Na soutěži nechybělo ani družstvo mladých hasičů z našeho okrsku Zahořany, složené pouze z mladých hasičů z Oprechtic a Stanětic. Soutěž začala v devět hodin ráno slavnostním nástupem všech čtyřiadvaceti družstev. Úvodní slovo měl velitel soutěže Josef Hoffmann s hlavním rozhodčím Martinem Kopeckým, kteří následně předali slovo významným hostům ? panu starostovi okresního sdružení hasičů Václavovi Kalčíkovi, panu starostovi Sboru dobrovolných hasičů Horšovský Týn Petru Lahodovi a panu senátorovi Janovi Látkovi. Se slavnostním nástupem proběhlo i vyhlášení soutěže Požární ochrana očima dětí, kde naši mladí hasiči obsadili několik příček: literární práce: 2. místo Zdeněk Štengl, Výtvarné práce: kategorie ZŠ 3 – 1. místo Tereza Veberová, kategorie ZŠ 4 – 2. místo Petr Mařík a 3. místo Kristýna Nekudová. Po nástupu skončila formální část soutěže a začalo se disciplínou štafeta CTIF, vycházející z mezinárodních soutěží. Po této disciplíně se rozjely hned tři disciplíny na ráz, požární útok, štafeta 4×60 m a štafeta požárních dvojic. Naše družstvo se všech disciplín zhostilo na výbornou, přestože v jejich kategorii byly outsaidři a většina členů týmu běžela na této soutěži poprvé, ukázali, že dokáží bojovat srdcem a podat výjimečné výkony dalece přesahující jejich možnosti. Proto 14. místo není ostudou. Po štafetách, když se začala běhat disciplína běh 60 metrů překážek ? jednotlivci, upínaly se naděje celého týmu v Terku Vebrovou, která jako jediná nastoupila za náš tým. V obou pokusech předvedla excelentní výkony a obsadila 2. místo, s tím že na první místo ztrácela pouhých 0,4 s. Tým se touto soutěží stmelil a jako již jednotný celek se začne připravovat na reprezentaci v Chodské lize mladých hasičů.

13248405_1100015383392434_5079554161302382942_oDSC_5956DSC_5957DSC_5966