Okrskový tým mužů si dnes připomíná první rok své existence

Prázdniny se pomalu přehoupávají v druhou polovinu a v kalendáři se objevilo datum 2.8. Mnozí by řekli, další den. Ti všímavější, úterý. Pro nás tento den, není obyčejným dnem. Je to den, kdy právě před rokem vznikl reálně okrskový tým mužů. Vidina tohoto projektu však vznikla o něco dříve, a to na okrskové soutěži ve Staněticích, téhož roku v hlavách Pepy Hoffmanna a Vaška Pejsara. Následovala nelehká cesta a ještě neméně překážek – dlouhodobé nerozvíjení talentů počínaje a zadupávání novátorských myšlenek konče, podprůměrné vybavení, a co nejhůře nepřející okolí. Přesto, nalezlo se pár odvážlivců z řad SDH Oprechtice a Stanětice, kteří se s touto myšlenkou ztotožnili a neváhali se vydat proti proudu. První setkání se konalo právě na dnešní den, ale o rok dříve, a neztráceje čas, vrhli jsme se na to. Překonávaje společnými silami počáteční zkušenostní a dovednostní nedostatky, propluli jsme prvními třemi soutěžemi, i se ziskem prvního umístění na „bedně“. Po tomto úspěchu začala zimní příprava završená účastí na Ice Cupu, odkud už byl jen krůček k nakročení do seriálu soutěží „O pohár Hořiny“, jehož dalšího kola ve Stýčkovicích, se tento týden zúčastníme. Občas zaklopýtneme přes vnější či vnitřní problémy, přesto se vždy zvedneme, poučíme se a postupujeme kupředu. Věříme, že s našimi rostoucími zkušenostmi, porostou i výsledky. Proto děkujeme všem za projevenou podporu.

Zde se můžete podívat na naše začátky a poslední výkony :