Tým sport ženy bilancovaly poslední sezónu 2019

Sezóna žen byla v letošním roce úspěšná až na svém konci. Jak viděla jejich působení v tomto roce nám sdělila jejich letošní vedoucí Simona Vlasáková :

Tato sézona byla velmi hektická. Od zimy, jsme tvrdě makaly a dělaly vše pro to, abychom mohli na začatku května vyběhnout na všech ligách co to šlo. Náš start se, ale oddálil kvůli rozbité mašině. Václav s Martinem odjeli s mašinou do Ostravy a zbytek týmu jel na závody na Pasečnici, kde jsme i se slabou mašinou zaběhly lehce nad 20 vteřin. Po závodech, ale přišly špatné zprávy ohledně mašiny. Takže starty se nám oddálily a nezbylo nic jiného než trénovat na slabším stroji PS 12. S čímž se bohužel nedalo natrénovat dostatečně, jelikož PS 12 se nedá vůbec srovnat s dvoulitrovým obsahem. Mašina PS 12 nás také zradila na okrskové soutěži, kde při útoků přestala fungovat a my nemohly dokončit, tudíž možnost postoupit na okres byla nulová.

Uběhl nějaký ten týden a kluci nám přivezli mašinu zpět, novou, funkční a ve větší síle za což jim patří velké díky. S holkami jsme se zúčastnily spousty kol OPH a CHNHL a ve výjimečném případě ZČHL. Na ligu O Pohár Hořiny, jsme jezdily spíše trénovat a běhaly horší časy, ale musím vyzdvihnout Západočeskou hasičskou ligu, jelikož na takové prestižní lize jsme do toho daly všechno a vždy, jsme se vešly do první pětky s krásným časem. Musím říct, že do dostat se do první pětky na takové lize není vážně jednoduché a jsem na holky velmi pyšná, že jsme to společnými silami dokázaly a ukázaly, že taková malá vesnice dokáže sakra velký věci !!!

Blížil se konec sezóny a s holkami, jsme vyjely na poslední 2 závody této sezóny. Na CHNHL a Memoriál v Tlumačově. Nemůžu to nazvat jinak než VÍKEND SNŮ. Na Chodské noční hasičské lize, jsme braly výtečný 2 místo!! Ale pozor,to hlavní teprve nastalo.. Druhý den po 4 hodinách spánku jsme stály na startovní čáře zase a přišlo něco, co snad nikdo nečekal. SDH Oprechtice ženy Dobyly vítězství !! A zároveň získali pohár za nejrychlejší útok soutěže a vezly si domů, jak pohár za umístění, tak pohár putovní na který se zapsaly už navždy.

Sezonu hodnotím za velice povedenou. Beru to z pohledu,že nebyla možnost trénovat na silnou mašinu a i tak jsme dovedly velké věci. Myslím,že cílem sezony bylo právě to co jsme dokázaly – vyhrát a docílit lepšího osobáku. A čas 17,65 je vážně moc povedený. Chci poděkovat všem co nám v téhle sezoně pomohli, klukům z mužského týmu, holkám co nám pomohly doplnit řady a v neposlední řadě SDH Oprechtice. Snad další sezóny se budou Oprechticím dařit i nadále. Za tým žen Simona Vlasáková.

Video osobáku holek z Tlumačova :