V Oprechticích proběhly oslavy založení hasičského sboru a okrsková soutěž

V první červnový víkend, se konala v naši obci Oslava 95 let založení hasičského sboru, společně s okrskovou soutěží. V 11 hodin byly zahájeny na návsi v Oprechticích oslavy českou státní hymnou. Poté žehnal novému zásahovému automobilu pro místní jednotku domažlický farář Miroslav Gierga.

Při oslavách přiblížil historii sboru starosta obce ing. Miroslav Jandečka a vystoupili i pozvaní hosté mj. ředitel domažlického územního odboru HZS Václav Petržík, senátor Jan Látka a zástupce hasičského sboru Oprechtice ( okr. Frýdek-Místek ), který předal starostovi sboru Josefu Pejsarovi slavnostní plaketu.

Jak bylo zmíněno, zástupci z Oprechtic na Moravě vážili dlouhou cestu 525 km. Vážíme si toho a 16.6.2018 náš sbor, také vycestuje oplatit návštěvu na tradiční Oprechtický hasičský víkend, který čítá několik soutěží během víkendu.

Při oslavách, byl položen věnec k pomníku padlých občanů v 1. světové válce. Poté následoval slavnostní průvod obcí na místo konání okrskové soutěže.

Po rozlosování startovního pořadí týmů započaly štafety s překážkami. Ve všech kategoriích dosáhly nejrychlejších časů týmy Oprechtic.

Požární útoky následovaly po malé přestávce. V kategorii mužů opět měli nejlepší čas Oprechtice ( 23,30 s ). V ženské kategorii se nejlépe vedlo Stanětickým ženám ( 29,67 s ) a v dětské kategorii vyhráli Zahořany ( 29,30 s ). Po skončení okrskových týmů, kteří prováděli útoky na klasických PS12 přišla na řadu ukázková kategorie SPORT. Tam se proti sobě postavily naše sportovní týmy mužů i žen a Oprechtice ( FM ) muži. Byly k vidění krásné výkony a časy. Výherce této kategorie vyhrál 100 piv. Po vítězství kluků z Oprechtic na Moravě, jejich velitel rozdělil a daroval každému týmu mužů z našeho okrsku 20 piv.

Mužské a ženské týmy docílily třetího vítězství v řadě v okrskové soutěži a pro Oprechtice, byl po roce dosažen triumf ve všech kategoriích.

Konečné výsledky okrskové soutěže : 

Muži – 1. Oprechtice, 2. Stanětice, 3. Hříchovice, 4. Zahořany, 5. Bořice

Ženy – 1. Oprechtice A , 2. Stanětice, 3. Zahořany, 4. Oprechtice B

Děti – 1. Oprechtice st., 2. Zahořany, 3. Oprechtice ml., 4. Bořice


Po skončení soutěže pokračovala zábava do ranních hodin při hudbě, kterou nám mixoval DJ Sáb.

Děkujeme za podporu z Obce Zahořany při oslavách. Dále firmě B2K reklamní agentuře, která nám zajišťovala veškerou výrobu diplomů, pozvánek a cen pro soutěžící.

Našim partnerům : D-puls Domažlice, Braun poháry Slaný, Pivovaru Holba a firmě TOI TOI

Za dopravu vody JSDH Všeruby, dále SDH Štítary a SDH Nová Ves

Za výrobu dortů pro děti Jiřině Pejsarové, za udírnu místnímu spolku myslivců, Matoušovi Strádalovi za dovoz piva koňským povozem, Vencovi Sáblíkovi a jeho kolegovi za večerní zábavu.

Velké poděkování patří všem občanům a členům našeho sboru, kteří pomohli zajistit organizačně tuhle akci. Za připravování a sklízení akce, bychom zejména chtěli poděkovat Josefu Fajtovi, Petrovi Voráčkovi a Jiřímu Ticháčkovi, kteří doslova trávili celý víkend na dráze.

Závěrem děkujeme všem návštěvníkům oslav a okrskové soutěže. Doufáme, že se vám u nás v Oprechticích líbilo a že, jste se dobře bavili. Zveme Vás na další naší akci, která nás čeká na Zahořanském fotbalovém hřišti 21.7.2018 od 21:30 hodin a to 4. kolo Chodské noční hasičské ligy.

Videoklip z oslav 95 výročí sboru a okrskové soutěže v Oprechticích :

 

 

Fotogalerie :

 

 

Okrsková soutěž Oprechtice a oslava 95 let výročí sboru