Valná hromada SDH Oprechtice a zhodnocení pětiletého období

Valnou hromadou 14.12.2019 sbor zakončil letošní znovu aktivní činnost a byl zvolen nový výbor SDH. Po zprávě starosty sboru, který se ohlížel za pětiletém období jeho působení ve funkci, následoval videoklip k jeho obrazovému ztvárnění. Starosta sboru Josef Pejsar ve své zprávě připomněl aktivitu velitele sboru Václava Pejsara v rámci sportovní činnosti sboru, získání dotace na automobil a nesnadné cestě s přístupem některých členů. Poté následovalo přijetí nového člena SDH – Petra Karrmanna a ocenění dvou členů sboru. Za věrnost byli oceněni :

30 let – Josef Voráček ml.

20 let – Martin Gombár

Následovala zpráva velitele sboru Václava Pejsara, který do dalšího pětiletého období už nechtěl kandidovat. Informoval o tom, jak se povedlo společně s obcí vybavit výjezdovou jednotku za poslední léta. Povedlo se zrekunstruovat hasičskou zbrojnici, z dotace pořídit nový dopravní automobil a kvalitní zásahové hadice s kovanými spojkami. Ohlédl se také za činností sportovních týmů. Zavzpomínal, jak těžká cesta hasičského sportu v obci byla. Od stavění doslova na koleni prvního stroje až postupně s úspěchy a dalším vylepšování vybavení. Za nejlepší sezónu označil právě letošní, kdy týmy dokázali ne jen závodit, ale udělat akcí Haima cup 2019 společně s Chodskou nadějí něco pro ty, kteří to potřebují. Nakonec jak víte akce zaujala i porotu Ankety dobrovolní hasiči roku a SDH Oprechtice obsadilo 2. příčku a příspěvek do kasy SDH v hodnotě 45 tisíc korun.

Velitel také oznámil oddělení sportovních týmů od SDH v novém roce, do nového spolku Oprechtice Firesport team z.s. Nabídl spolupráci nejen SDH, ale i ostatním organizacím v obci a okrsku. Na 29.12.2019 byla svolána starostou SDH výborová schůze, kde dojde k jednání o možné spolupráci sboru a sportovního spolku. Týmy od nové sezóny vstoupí do Západočeské hasičské ligy a budou pořadatelem 5. kola ZČHL ve Kdyni 27.6.2020 společně s Krušnohorskou hasičskou ligou. Čeká nás tedy závod Západu proti Severu pro který bude vytvořena speciální trofej. Více info naleznete na novém webu týmů fsoprechtice.cz

Chodská naděje, která byla pořadatelem Haima cupu společně se sport. týmy a SDH Oprechtice také navštívila naši Valnou hromadu. Pro předsedkyni Lenku Surmajovou, místopředsedu Davida Vencela a pokladníka Martina Gombára čekalo malé překvapení a předání – Poděkování sboru za vzornou reprezentaci. Zároveň oznámila přípravy druhého ročníku Haima cupu 2020, který se uskuteční 27.6.2020 ve Kdyni.

 

Nakonec následovalo zvolení nového výboru SDH na období 2019 – 2024, který bude v tomto složení :

starosta sboru – Josef Pejsar

náměstek starosty – Jiřina Voráčková

jednatel – Ing. Miroslav Jandečka st.

velitel SDH – Josef Fajt

zástupce velitele – Jaroslav Haas

referentka žen – Martina Štenglová

vedoucí dětí – Michaela Kantnerová

revizor – Josef Voráček ml.

hospodář – Ing. Miroslav Jandečka ml.

Videa z Valné hromady :