Jak už jsme avizovali, největší akce mužského týmu nás čekala na konci sezóny. 28.10.2017 jsme se poprvé v historii postavili na start největší a nejprestižnější soutěže v České republice. V Širokém Dole se konalo tzv. neoficiální mistrovství Československa v požárních útocích – O pohár VŘSR V. I. Lenina 2017. Mezi 205 účastníky nechyběl ani náš tým mužů.

Vyjeli jsme už v pátek v početném obsazení 16 členů týmů mužů i žen. Ubytováni jsme byli v Poličce nedaleko Širokého Dolu, kde jsme až do noci zkoumali, jak žije toto městečko. Brzo ráno jsme vyjeli už do dějiště této velké akce.

Jako první nás čekal závod v nalévačce na čas, kde se zúčastnil Václav Pejsar na koši a Petr Voráček na savicích. Výsledný čas 7,72 s nás velmi mile překvapil. To znamenalo 26. místo, těsně za našimi konkurenty z Hořiny.

Ještě před požárním útokem, se konečně uskutečnilo setkání s Oprechticemi z druhého konce republiky. Jsou to velmi milí hoši, kteří nás při první účasti hnali pokřiky k terčům. Příští rok, jsme domluveni na vzájemné účasti na soutěžích, tak doufejme, že se nebudou krýt termíny.

Potom už nadešel okamžik našeho vystoupení. Obava z tříminutového času na přípravu základny byla zbytečná. Vše se zvládlo včas. První ulitý start nás ještě nepustil do akce, ale podruhé to vyšlo. S malým zaškobrtnutím na narážce,béčkách a pravém proudu, jsme byli s časem 17,75 s velice spokojeni. První účast a doufáme ne poslední pro nás skončila 101. místem ze 155 startujících.

Celý víkend se o nás staraly členky ženského týmu a opět jako vždy dělaly to správné zázemí a společnost našim chlapcům.

,, Dovolte mě jako veliteli sboru  a vedoucího sportovních týmů poděkovat všem kdo se jakkoliv přičinil na této kouzelné sezóně. Můžu s klidem říct, že jsem pyšný a dojatý z toho, co sportovní týmy letos dokázaly. Vzorná reprezentace sboru, obce i okrsku na celorepublikové úrovni a to za dobu dvouletého působení. Klobouk dolů před Vámi, kluci a holky. Všem škarohlídům, kteří by nás nejraději neviděli na dráze, jsme letos odpověděli tím nejlepším způsobem, ÚSPĚCHEM !! ”

Václav Pejsar ml.

Pro příští sezónu, budeme mít nejedno překvapení a novinky. Tak se máte na co těšit.

Naše motta zůstávají stejná – Věř, běž a dokážeš a Stříkej !!!!

Videoklip ze Širokého Dolu našeho týmu :

Celý přenos ze Širokého Dolu 2017 :