Ženy-ohlédnutí za rokem 2015

Činnost žen začala hned na Nový rok, kdy se nás většina zúčastnila novoročního výšlapu na Úlíkovskou horu, kde jsme všichni přivítali Nový rok. Nechybělo občerstvení na cestu. V dalších několika týdnech probíhala příprava na Hasičský bál, kdy se řešila organizace a průběh akce. Následoval tradiční masopust, který se bez nás žen samozřejmě neobejde. Únorové počasí nám přálo a po průvodu v naší hospůdce bylo dobře. Velikonoční víkend jsme si daly za úkol vybrat nové dresy pro naše družstvo žen. Vybíraly jsme kde jinde než v hospodě na internetu. Dresy jsme vybrat zvládly, přišly však až po okrskové soutěži a díky malým velikostem jsme je přenechaly našim nejmladším, tedy dětem. Přípravu na okrskovou soutěž jsme se snažily nepodceňovat. Cvičit jsme cvičily, ale chyběla nám účast naší Kačky Haasové, která den po soutěži nastupovala do nemocnice na operaci kolena. Takže pro nás hezké 3. místo, pro naše muže „jen“ 3. místo, ale my jsme byly spokojené. Příští rok to určitě zlepšíme a možná i rozšíříme naše řady a třeba dáme dohromady i družstvo veteránek. To je však hudba budoucnosti. V létě jsme oslavily kulaté výročí naší členky Marcelky Haasové, kam za námi zavítal Luboš Pitter se svojí heligonkou a se sestrou Anetkou a moc jsme si to všichni užili. Podzimní kolo okresní soutěže jsme absolvovaly jako fanynky našich mužů. Ty se snažíme podporovat i v dalších soutěžích, aby jsme je vyburcovaly k stále lepším výsledkům. Máme už za sebou výroční valnou hromadu, která se nám také velice vydařila. Rozsvícení stromečku se nám samozřejmě vydařilo také. Pohoštění i pití bylo dostatek a tak jsme se všichni dostali do adventního času jak nejlépe to šlo.Teď už se chystáme jen na ukončení starého roku a přivítání nového. Určitě se sejdeme v hojném počtu a to je dobře. Zkrátka, co jsme se jako ženy aktivně zapojily do našeho SDH Oprechtice, tak to tu žije a funguje, což určitě potvrdí všichni členové. Děkuji všem za pomoc a aktivitu a ať nám to alespoň takhle vydrží i v dalších letech. Přeji krásné a klidné prožití svátků vánočních a do nového roku hlavně zdraví a pohodu.

 

Martina Štenglová velitelka

 

Video z tréninků žen 31.5.2015 – zde

Video z okrskové soutěže 13.6.2015 – zde